Відділ освіти Мелітопольської Районної Державної Адміністрації
Запорізької області

Новини

 

Засідання методичного об’єднання вчителів математики Мелітопольського району

18 січня 2019 року на базі БДЮТ відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів математики з теми «Впровадження  концепції нової української школи при вивченні математики», учасниками якого були 24 вчителя математики. Під час семінару було розглянуто такі питання:  ділова гра «Нові прогресивні технології – шлях до формування життєвих компетентностей учнів», інформаційні технології як засіб підвищення мотивації навчання, створення оптимальних умов для виявлення обдарованих учнів та їх  інтелектуального розвитку, формування ключових компетенцій у учнів в позакласній роботі. Аліна Кособокова, вчитель математики Костянтинівської СРШ «ПРОМЕТЕЙ» з пвп., Ганна Куніцина, вчитель математики Терпіннівського колегіуму «Джерело», Світлана Чернова, вчитель математики Костянтинівського НВО №1 «Таврія», розповіли про інформаційні технології як засіб підвищення мотивації навчання, формування ключових компетенцій у учнів в позакласній роботі та створення оптимальних умов для виявлення обдарованих учнів та їх  інтелектуального розвитку. Світлана Мельнікова, вчитель математики Фруктовської ЗШ І-ІІІ ст., керівник РМО, проаналізувала участь в конкурсах, олімпіадах, турнірах та інших змаганнях з математики, надала рекомендації для підготовки до обласних олімпіад. Семінар пройшов у творчій та доброзичливій атмосфері, учасники отримали корисну інформацію та методичні рекомендації для практичної діяльності.


Засідання методичного об’єднання вчителів інформатики  Мелітопольського району

16 січня 2019 року на базі БДЮТ відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики з теми «Педагогічна майстерність вчителів як умова успішного формування в учнів предметних компетенцій», учасниками якого були 25 вчителів інформатики. Під час семінару було розглянуті такі питання: день безпечного Інтернету 2019, моніторинг сайтів ЗЗСО, курси підвищення кваліфікації у 2019 році. Віталій Неліпа, вчитель Костянтинівського ліцею «Ерудит», розповів та дав поради як отримати грант, обмінявся досвідом «Чари робототехніки. Доторкнись до завтра сьогодні». Вчителі зібрали робота та продемонстрували його роботу. Оксана Ромалійська, вчитель інформатики Костянтинівського НВО №1»Таврія», проаналізувала участь в конкурсах, олімпіадах, турнірах та інших змаганнях з інформатики, надала рекомендації для підготовки до обласних олімпіад.. Семінар пройшов у творчій та доброзичливій атмосфері, учасники отримали корисну інформацію та методичні рекомендації для практичної діяльності.


 

Засідання методичного об’єднання

бібліотекарів Мелітопольського району

15 січня 2019 року на базі БДЮТ відбулося засідання районного методичного об’єднання бібліотекарів  з теми «Професійна компетентність бібліотекаря – основний компонент ефективності діяльності шкільної бібліотеки», учасниками якого стали 27 бібліотекарів. Під час семінару було розглянуті такі питання: «Коло думок. Бібліографічне обслуговування в бібліотеці. Основні ділення класифікації УДК  для шкільних бібліотек. Правила оформлення та розстановки книжкового фонду. Складання  бібліографічних описів згідно стандартів.». Олена Касьяненко, бібліотекар Костянтинівського НВО №1 «Таврія», поділилась досвідом. який вона набула на курсах підвищення кваліфікації про регламентовану документацію шкільної бібліотеки. Наталія Чихлатих проаналізувала діяльність шкільних бібліотек району. Бібліотекарі Новомиколаївської ЗШ І-ІІІ ст. та Костянтинівського НВО №1 «Таврія» прийняли участь в обласному фестивалі – огляді віртуальних бібліотечних виставок сучасної української літератури «Книги, які читаю Я...». Друге почесне місце зайняла бібліотекар Новомиколаївської ЗШ І-ІІІ ст., Ірина Євтушенко під назвою «Будь сучасним! Читай Українське!». Олена Касьяненко визнана номінантом за оригінальність представлення книг для дітей середнього шкільного віку під назвою «Справжнісінька сучасна казка». Семінар пройшов у творчій та доброзичливій атмосфері, учасники отримали корисну інформацію та методичні рекомендації для практичної діяльності.


 

 

Засідання методичного об’єднання

вчителів трудового навчання Мелітопольського району

 

20 жовтня 2018 року на базі Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання з теми «Інтерактивні методи роботи на уроках трудового навчання», учасниками якого стали 15 педагогів. Наталія Осіпенко, вчитель трудового навчання Фруктовської ЗШ І-ІІІ ст., поділилась досвідом впровадження сучасних освітніх технологій в практику роботи. Керівник методичного об’єднання Анна Тарарухіна висвітлила сучасні вимоги до викладання предмета, проаналізувала результати участі учнів у районній олімпіаді з трудового навчання та надала рекомендації щодо підготовки до ІІІ (обласного) етапу олімпіади. Микола Краєвський, вчитель Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ», поділився досвідом роботи та провів відкритий урок з теми «Виготовлення шильди для шкільного гардеробу». Семінар пройшов у творчій та доброзичливій атмосфері, учасники отримали корисну інформацію та методичні рекомендації для практичної діяльності.


 

І (районний) етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу

«Космічні фантазії» у Мелітопольському районі

 

17 грудня 2018 року на базі Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося засідання журі І (районного) етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». На конкурс було представлено 273 роботи від 25 закладів загальної середньої освіти Мелітопольського району та Будинку дитячої та юнацької творчості в наступних номінаціях: «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Комп’ютерна графіка», «Фото-, відео та кіномистецтво», «Література та журналістика». За рішенням журі визначено 188 переможців. 43 роботи будуть презентовані на обласній виставці у м. Запоріжжя.


 

 

Чемпіонські традиції

спортивної школи

 

Досягнення Мелітопольської районної дитячо-юнацької спортивної школи (директор – Коротков Сергій) уже за традицією заслуговують уваги. Не став винятком і 2018 рік.

Особливої уваги заслуговує результат річних спортивних баталій обласної спартакіади серед сільських школярів «Хто ти, майбутній олімпієць», яку організовує  Запорізька обласна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» агропромислового комплексу України (голова - Анатолій Земляков). Більше десятиліття школярі Мелітопольського району, вихованці Мелітопольської районної ДЮСШ, під керівництвом талановитих тренерів беруть активну участь у спортивному марафоні. І завжди – призові місця серед 20-ти районів області.

У 2018 році районна спортивна школа стала абсолютним чемпіоном, обійшовши Вільняський та Приморський райони.

             Кращі результати цього року продемонстрували представники відділень з гирьового спорту - І місце (тренер - Сергій Кубрак), легкої атлетики (крос) – І місце (тренер – Василь Корень), вільної боротьби – ІІ місце (тренери – Михайло Зайцев, Володимир Соболь, Руслан Куксов), дзюдо – ІІІ місце (тренер – Руслан Куксов),  футболу – 2004-2005 рр.н. – ІІ місце, футболу 2006-2007 рр.н. – ІІІ місце (тренери – Олександр Перебийніс, Володимир Федорець, Роман Філіпов), бокс – ІІІ місце (тренер -  Юрій Литвиненко)

Крім того, кращі вихованці нашої школи кожного року представлені до нагород у номінації «Обдарована молодь».

            Імена вихованців Мелітопольської районної ДЮСШ відомі далеко за межами Запорізької області. Неодноразові учасники та переможці світових помостів. Це вихованці відділення гирьового спорту та боксу.

            У лютому 2018 року у Чемпіонаті України  серед молоді Стоянчев Кирило посів перше місце (м. Херсон). У чемпіонаті Європи серед молоді Кирило посів п’яте місце, що відбувся в квітні 2018 року у італійському місті Розетто-дегмі-Абруці.

26-28.04.2018 Данилевський Сергій посів І-е місце у чемпіонаті Світу з гирьового спорту серед студентів (Словенія м. Цельс).

18-20.05.2018 Кучменко Богдан посів І м у чемпіонаті Світу з гирьового спорту серед дівчат та юнаків (м. Гадяч Полтавської обл.). Сердюк Олексій у цьому ж чемпіонаті посів ІІ місце.

Попереду нові спортивні етапи та марафони, в яких ДЮСШ планує  посісти перші та призові місця, опираючись на досвід тренерів та талант вихованців.

Виступи вихованців ДЮСШ у міжнародних чемпіонатах – це нові поповнення скарбниці медаль, а саме головне  – вагомий внесок у спортивну історію Мелітопольщини та України. 


 

Інструктивно-методична нарада керівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Мелітопольського району

14 грудня 2018 року на базі Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» відбулася інструктивно-методична нарада керівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти Мелітопольського району. Під час наради були розглянуті досягнення закладів загальної середньої освіти в освітній галузі району в 2018 році, підсумки першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019», оголошені результати районного та обласного етапів конкурсу-огляду на кращу первинну профспілкову організацію, обговорені управлінські заходи щодо організації та проведення у закладах освіти району новорічних та різдвяних свят.

 


 

 

11 грудня 2018 року в залі Мелітопольської райдержадміністрації відбулася інструктивно-методична нарада для заступників директорів з виховної роботи  з актуальних питань за участі представників служб, громадських організацій, представників поліції, волонтерів тощо.

Головний спеціаліст служби у справах дітей Тамара Шкурко виступила з інформацією про організацію спільної роботи з органами опіки та батьківською громадою щодо профілактики жорстокого поводження з дітьми в родинах, бездоглядності та безпритульності. Продовженням цієї теми став виступ інспектора ювенальної превенції Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області Миколи Іванова, який розкрив питання запобігання правопорушень та профілактики булінгу в дитячому середовищі.

Напередодні зимових канікул та новорічних свят актуальним є питання дотримання правил пожежної безпеки, про які заступникам керівників нагадав представник Державної служби надзвичайних ситуацій Ігор Чаусов.  Про заходи з  профілактики  дитячого травматизму на дорогах в зимовий період повідомив інспектор патрульної поліції ВП ГУНП в Запорізькій області Сергій Куба. Головний спеціаліст відділу освіти МРДА ЗО Наталя Горєва доповнила попередній виступ інформацією щодо безпеки дітей під час проведення новорічних свят в закладах освіти Мелітопольського району.

Голова правління громадської організації «Спілка учасників АТО» Володимир Мінко та представник зазначеної організації Олексій Очкань  закликали до співпраці представників закладів освіти Мелітопольського району в організації спільних заходів з національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Директор туристичної агенції «Браво-тур» Віктор Харченко презентував безпечні туристичні маршрути з метою організації змістовного дозвілля школярів у канікулярний період.

Алла Ткачук, регіональний тренер програми «Школа волонтера. Координація волонтерської діяльності в закладах освіти», доповіла про організацію в Мелітопольському районі тренінгу для заступників директорів з виховної роботи  «Школа волонтерів», який відбудеться, за підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці, навесні 2019 року.

Сучасні орієнтири щодо організації виховної роботи в умовах становлення Нової української школи презентувала методист районного методичного кабінету відділу освіти МРДА ЗО Оксана Максак.

Наприкінці наради учасники обговорили актуальні проблемні питання в організації виховного середовища в освітньому процесі.

ІІ (районний) етап Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика в Мелітопольському районі

 

23 листопада 2018 року на базі Костянтинівського ліцею «Ерудит» відбувся ІІ (районний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 52 учні з 21 закладу загальної середньої освіти Мелітопольського району. За рішенням журі переможцями визнано 22 учні із Костянтинівського НВО № 1 «Таврія», Костянтинівського ліцею «Ерудит», Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ», Терпіннівського колегіуму «Джерело», Данило-Іванівської, Мирненської, Новопилипівської, Світлодолинської, Семенівської, Спаської, Терпіннівської, Фруктовської, Промінівської шкіл.


 

Районний тур Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та підлітків

«Олімпійське лелеченя»

14 листопада на базі Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів  «ПРОМЕТЕЙ» з пвп  відбувся районний тур Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та підлітків «Олімпійське лелеченя», на який завітали команди козачат 16 закладів загальної середньої освіти Мелітопольського району. Програма фестивалю передбачала такі змагання, як спортивна естафета, творча презентація команда та рухлива гра (волейбол). У запеклій боротьбі перемогу одержала команда учнів Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» з пвп, на другому місці – учні Мирненської ЗШ І-ІІІ ст., третє місце посіла команда Костянтинівського НВО № 1 «Таврія».


І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

учнів-членів Малої академії наук України в Мелітопольському районі

З 6 по 8 листопада 2018 року у Мелітопольському районі відбувся І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, учасниками якого стали 72 учні з 9 закладів загальної середньої освіти на 10 наукових відділеннях та 30 секціях.

Першим випробуванням для юних науковців стало написання контрольних робіт із базових дисциплін у Костянтинівській СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ». Захист науково-дослідницьких робіт традиційно відбувся у Костянтинівському НВО № 1 «Таврія». За рішенням журі переможцями визнано 39 юних науковців із Костянтинівського НВО № 1 «Таврія», Костянтинівського ліцею «Ерудит», Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ», Терпіннівського колегіуму «Джерело», Вознесенської гімназії «Орієнтир», Вознесенської, Мирненської, Мордвинівської, Семенівської шкіл. Переможці представлятимуть Мелітопольський район на обласному етапі конкурсу-захисту, який розпочнеться у грудні 2018 року. У роботі журі під час захисту робіт взяли участь науково-педагогічні працівники Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького та Таврійського державного агротехнологічного університету.

Бажаємо переможцям нових творчих пошуків і знахідок, невичерпної енергії та натхнення! Висловлюємо вдячність педагогам-наставникам, які своєю безкорисною, благородною працею сприяють підготовці учнівської молоді до активної наукової діяльності та її професійному самовизначенню!


 

ІІ (районний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу

імені Тараса Шевченка в Мелітопольському районі

07 листопада 2018 року на базі Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» відбувся ІІ (районний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь 42 учні з 19 закладів загальної середньої освіти Мелітопольського району. За рішенням журі переможцями визнано 12 учнів із Костянтинівського НВО № 1 «Таврія», Костянтинівського ліцею «Ерудит», Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ», Терпіннівського колегіуму «Джерело», Світлодолинської, Семенівської, Терпіннівської, Фруктовської, Долинської шкіл.


 
 

 

01 листопада 2018 року відбулось розширене засідання колегії відділу освіти Мелітопольської РДА ЗО в якому взяли участь керівники закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти району, працівники відділу освіти.

На засіданні колегії відділу освіти було розглянуто та обговорено ряд питань, а саме:

  • про  стан створення та забезпечення функціонування єдиного освітнього

Інтернет простору району;

  • про подальший розвиток та перспективи оптимізації мережі  закладів

освіти Мелітопольського району.

За підсумками роботи колегії відділу освіти прийняті відповідні рішення.

У другій частині зустрічі відбулась інструктивно-методична нарада керівників закладів освіти району. Під час наради були розглянуті питання щодо дотримання вимог чинного законодавства в організації освітнього процесу в закладах освіти району, виконання заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», проведення профорієнтаційних заходів, ведення документації та звітності, пов'язаної з фінансуванням закладів освіти.


 

Засідання методичного об¢єднання вчителів основ здоров¢я

Мелітопольського району

 

30 жовтня 2018 року на базі Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» відбулося засідання районного методичного об¢єднання вчителів основ здоров¢я з теми «Формування безпечного освітнього середовища в сучасній школі», учасниками якого стали 18 педагогів. Вчитель Костянтинівської СРШ І–ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» Ірина Чорненька поділилася досвідом співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ та презентувала сучасний тренінговий кабінет, облаштований у закладі освіти. Про дискримінацію у закладі освіти, протидію цікуванню (булінгу) та впровадження недискримінаційного підходу у навчанні розповіла Віра Стреліна, вчитель Вознесенської гімназії «Орієнтир». Керівник методичного об¢єднання Ольга Устинова висвітлила сучасні вимоги до викладання предмета «Основи здоров¢я» та провела обговорення методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки щодо виявлення та реагування на випадки домашнього насильства. Крім того, доповідачами було проведено огляд корисних посилань з теми антибулінгу та формування безпечного освітнього середовища.


 

 

25 жовтня на базі Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів  «ПРОМЕТЕЙ» з пвп  відбувся районний тур фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт», на який завітали команди козачат 19 закладів загальної середньої освіти  Мелітопольського району. Програма фестивалю передбачала такі змагання, як стрибки зі скакалкою, стрибки з місця, човниковий біг, спортивна естафета, в підсумок змагань було проведено одне з найулюбленіших  змагань  учнів - перетягування канату. У запеклій боротьбі перемогу одержала команда козачат Костянтинівської СРШ І-ІІІ ст. «ПРОМЕТЕЙ» з пвп, на другому місці – учні Фруктовської ЗШ І-ІІІ ст., третє місце посіла команда Данило-Іванівської ЗШ І-ІІІ ст.